Mind and Crime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mind and Crime

-
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Biroul lui Calyope [deschis]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Calyope
Locotenent
Calyope


Mesaje : 58
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 2:42 pm

Bruneta statea in biroul sau uitandu-se pe niste dosare, era destul de obosita asa ce se opri putin pentru asi arunca ochii pe ferastra. Zambi subtire si ironic, acelasi peisaj dezolant: un oras grii plin de oameni gri.
Sus In jos
Kanon
Locotenent
Kanon


Mesaje : 149
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 2:48 pm

Kanon intra cu pasi marii in biroul lui Calyope trantind usa dupa el.
Cand isi ridica privirea privi stupefiat cum biroul se schimbase radical.
Era biroul gresit.
-Hmmm...ermmm..imi cer scuze...
Nu am vrut sa dau buzna asa!
Sus In jos
Calyope
Locotenent
Calyope


Mesaje : 58
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 2:52 pm

Fata isi intoarse privirea obosita si plictisita
-Nu e nimic, au mai gresit trei biroul meu pana acum..
Sus In jos
Kanon
Locotenent
Kanon


Mesaje : 149
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 2:55 pm

-Hmmmm.interesant.
Apropo....eu sunt Kanon ....dumneavoastra cine sunteti..
Nu v-am mai vazut pe aici pana acum...
Kanon facu o plecaciune tipica lui, intr-un mod teatral.
Sus In jos
Calyope
Locotenent
Calyope


Mesaje : 58
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 2:58 pm

Calyope se gandi al ceva si zambi ironic
-Onde Calyope..dle raspunse aceasta tipic ironica, isi mai arucna odata privirea pe geam oftand si apoi se intoarse la baiat
Sus In jos
Kanon
Locotenent
Kanon


Mesaje : 149
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 3:22 pm

-Ma bucur sa te cunosc...Calyope..
Kanon isi atinti privirea asupra ei.
Daca imi permiti sa te intreb....
Tu ce meserie ai?....
Acesta isi luase in primire un scaun si se aseza pe el.
Sus In jos
Calyope
Locotenent
Calyope


Mesaje : 58
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 3:24 pm

"Cred ca va maia stepta" fata arunca ceva in birou si isi ridica man astanga pe aproape de cea dreapta, le impreuna si se uita o clipa pe geam
-Detectiv..spuse in cele din urma
Sus In jos
Kanon
Locotenent
Kanon


Mesaje : 149
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 3:33 pm

-Interesant...destul de interesant pentru cineva care incearca sa ascunda ceva.
Kanon ii afisa un zambet larg fiind convins ca va reusi sa patrunda in mintea ei.
-Ai vreun caz la activ?....Detective?.....
Sus In jos
Calyope
Locotenent
Calyope


Mesaje : 58
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 3:35 pm

Fata zmabi larg
-Poate...se gandi la ceva insa renunta si zambi ironic, privi iar pe geam
"Inca o zii idioata se duce"
Sus In jos
Kanon
Locotenent
Kanon


Mesaje : 149
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 4:27 pm

-Esti o persoana interesanta!
Kanon ramase cu capul pe scaun privind-o satisfacut de reactiile ei de pana cum.
-Sper ca sunt primul care ti-a spus asta.
Sus In jos
Calyope
Locotenent
Calyope


Mesaje : 58
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 4:33 pm

-Probabil, nu mai tin minte nu am timp pentru lucruri de genula cesta. Fata zambi si isi incrucisa mainile sub barbie. Inspira o clipa aerul imbacsit din camera
"Clar.."
-Te-ar deranaj daca deschid geamul?
Sus In jos
Kanon
Locotenent
Kanon


Mesaje : 149
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 4:36 pm

-Chiar te rog....
Nu inteleg cum rezisti in prajul asta.
Dar...eu vorbesc..care toata ziua stau in arhiva?...si studiez cazuri de acum 50 de ani?...
Kanon rase.
Sus In jos
Calyope
Locotenent
Calyope


Mesaje : 58
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 4:42 pm

Calyope se ridica cam amortita. Se msica elegant dar ametit, deschise geamul ramanand o clipa pe el, inspira adanc aer in plamani
"Drace, aveam nevoei de asta!" inchise ochii si se uita la soare, parea un cheag de sange ce se scurge incet, cea ce ii dadu fetei o senzatie de ironie. Ofta si se intoarse la biroul sau, se aseza cu greu
Sus In jos
Kanon
Locotenent
Kanon


Mesaje : 149
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 4:51 pm

-De cat timp esti detectiv....detective?...
Tanarul o privea fara expresie.
"Haide...lasa-ma in mintea ta....Lasa-ma sa vad...."
Sus In jos
Calyope
Locotenent
Calyope


Mesaje : 58
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 5:01 pm

-Aproape un an si ceva, insa spune-mi Calyope dle. Fata ii zambi ironic si inchise incet un dosar, mana-i parea lipsita de vlaga. Ofta si se uita cateva clipe cand la baiat cand la tavan. In cele din urma isi opri privirea intr-un colt retras al camerei.
Sus In jos
Kanon
Locotenent
Kanon


Mesaje : 149
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 5:20 pm

-Un an....hmmm..
Interesant..
Destul de interesant...
Am inteles..
Kanon facu o pauza...
Te voi striga Calyope^^.....
Sus In jos
Calyope
Locotenent
Calyope


Mesaje : 58
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeVin Dec 19, 2008 5:24 pm

Calyope zambi calm si calculat apoi se uita iar pe fereastra melancolica, respira aerul ce intra in camera si privi sangele ce se prelinge pe panza cereasca. Ofta si se uita pe biroul plin de harti, ofta si vazu ca nu mai are cafea
"Drace..iara-si?" zambi si se uita in ochii baiatului
Sus In jos
Kanon
Locotenent
Kanon


Mesaje : 149
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeDum Dec 21, 2008 7:42 pm

-Vad ca nu iti este frica sa te uiti la mine...
Asta este foarte bine^^.
Konan se uita la ea si afisa un zambet larg.
Dupa...facu o pauza studiind biroul.
Sus In jos
Calyope
Locotenent
Calyope


Mesaje : 58
Data de înscriere : 18/12/2008

Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitimeDum Dec 21, 2008 8:03 pm

Calyope se uita plictisita cand la fereastra cand la el, apoi lua o privire usor nebuneasca, cu una er usor taios dar plictisit
-Ar trebui sa imi fie frica? In colturile buzelor ei se afisa un zambet pe cat de ironic pe atat de plictisit
Sus In jos
Continut sponsorizat





Biroul lui Calyope [deschis] Empty
MesajSubiect: Re: Biroul lui Calyope [deschis]   Biroul lui Calyope [deschis] I_icon_minitime

Sus In jos
 
Biroul lui Calyope [deschis]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mind and Crime :: Sectia de politie :: Birouri-
Mergi direct la: